Rajd Miejski 360 Stopni Gliwice 2012 znów pokazał inne oblicze tego najpiękniejszego miasta Górnego Śląska. Zawodnicy pokonali ponad 100 km w dwóch etapach: pieszym w sobotę i rowerowym w niedzielę.

Urozmaiceniem były zadania i odcinki specjalne. Wymagały one zarówno sprawności fizycznej, jak i giętkości umysłu. Przykładowo, należało wyliczyć brakującą liczbę w następującym ciągu arytmetycznym: 5, 41, 149, 329, ?. Niby proste, ale pamiętajmy, że zawodnicy muszą znaleźć rozwiązanie w pośpiechu i na zmęczeniu. Inne zadanie polegało na trafieniu z łuku do tarczy. Po trzykroć. Albo strzelenie rzutu karnego bramkarzowi Piasta Gliwice. Jednym z wyzwań było pokonać przeprawę linową. Zadań organizatorzy wymyślili bez liku. A oprócz biegania i rowerów, należało wykazać się umiejętnością jazdy na rolkach, pływania kajakiem, posługiwania się GPS-em, czy mapą do biegu na orientację.

Najlepszym spośród 70 zespołów (140 osób) okazał się ten sam, który triumfował w Gliwicach przed rokiem: Łukasz Warmuz i Ireneusz Waluga (Salewa Trail Team). Łączny czas triumfatorów to 6 godzin i 24 minuty. Najlepszymi wśród MIX-ów okazali się Justyna Frączek (znana z nie tylko rywalizacji w rajdach przygodowych – piąta zawodniczka świata – ale była mistrzyni Polski w maratonach MTB i zjazdach MTB) z Rafałem Bogackim (Salewa Trail Team). Rywalizacja wyłoniła także zwycięzców wśród drużyn seniorów (suma wieku obu zawodników musiała być ≥90). Na linii startu stanął także prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. (fot. Jola Kryk)

Wszystkie informacje oraz wyniki można znaleźć na stronie zawodów: http://www.gliwice_2012.team360.pl/pl.

 Głównymi organizatorem Rajdu Miejskiego 360 Stopni jest Urząd Miasta Gliwice. Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz patronuje imprezie i tradycyjnie będzie honorowym starterem. Organizatorem wykonawczym jest Stowarzyszenie Team 360 Stopni. W gronie sponsorów znaleźli się Rekwar, K2 Skate, Salomon, Timex, Nutrend oraz Cave Sport. (fot. Wojciech Urbaś)

 

 

 

Kontakt w sprawach sportowych: Igor Błachut (609 833 555, iblachut@team360.pl)

Kontakt dla mediów: Dariusz Urbanowicz (696 878 777, durbanowicz@team360.pl)

Dodaj komentarz