Już w niedzielę 22 stycznia kolejna edycja Biegu bez Granic (Harrachov – Jakuszyce), oczywiście w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday. Mamy dla uczestników SNS-a, tych nowych, jak i doświadczonych – garść niezwykle ważnych informacji przed niedzielnym ściganiem.

Start do biegu, zgodnie ze stałym harmonogramem, nastąpi w niedzielę o godz. 11.00. Miejsce startu to samo, co rok temu – dworzec kolejowy Harrachov – Mytiny. Organizatorzy dowiozą na miejsce zawodników, tak jak w ubiegłym roku – autobusami. I tu pierwszy bardzo ważny komunikat. Dwa autobusy będą kursowały do Harrachova trzy razy. Każdy kurs jest ściśle przypisany do konkretnej grupy zawodników. Pierwszym o godz. 9.00 pojadą zawodnicy z pierwszych „50” klasyfikacji generalnej dystansów Mini i Mega klasykiem. O godz. 9.45 reszta klasyka, a także – jeżeli zostaną miejsca – czołówka stylu dowolnego. Ostatnim kursem pojedzie reszta. Wyjazd ostatniego autobusu dla zawodników z Jakuszyc o godz. 10.20! Biletem wstępu do autobusu jest założony numer startowy SNS-a!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę biuro zawodów będzie wyjątkowo czynne od godz. 7.30 do 9.00. Organizatorzy proszą o szybkie przybycie po chipy. Jeżeli ktoś nie zdąży, w drodze wyjątku może pobrać chip na dworcu w Mytinach tuż przed startem. Ale będzie na to tylko chwila.

Podobnie, jak podczas Biegu Tysiąclecia, także i teraz dla zawodników dostępne będą szatnie nad Stacją Jakuszyce. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w przebieralniach!

A teraz informacja o samym starcie. Startujemy indywidualnie, zgodnie z miejscem w klasyfikacji generalnej (open) po dwóch biegach. O godz. 11.00 biegnący klasykiem, po zakończeniu klasyka wyruszy styl dowolny.

UWAGA: 2 pierwsze osoby, które zgłoszą się na stronie organizatora i wystartują reprezentując TRAILteam mogą liczyć na gratisowe wpisowe.

Dodaj komentarz