Rozpoczęliśmy zapisy na trzecią edycję zimowego biwaku szkoleniowego, który odbędzie się w dniach 10-12.02.2012 przy schronisku na Turbaczu, gdzie powstanie miasteczko namiotowe. WinterCamp organizowany cyklicznie przez Polish Outdoor Group, to biwak dla osób, które chcą spróbować bezpiecznego biwakowania zimą.

Planowana liczba uczestników to 80 osób, co czyni WinterCamp największym zimowym biwakiem szkoleniowym w Polsce!

Podczas 3 dniowego spotkania odbędzie się szereg szkoleń m.in.:

SZKOLENIE LAWINOWE – Specjaliści od lawin pokażą jak i kiedy powstają lawiny, dowiesz się jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym ternie, poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zobaczysz w akcji psy GOPR-u.

SZKOLENIE MEDYCZNE– jesteście w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej… Wtedy liczy się przede wszystkim praktyka i chłodna głowa, właśnie jej będziesz się uczył podczas tego szkolenia. Nie będzie opowiadania o wodzie utlenionej, wacie i chuście trójkątnej – będziemy działać w terenie pod okiem profesjonalistów!

BIWAKOWANIE i PORUSZANIE SIĘ W TERENIE – Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy Ci jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić by następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w rakach oraz używanie czekana!

DOBÓR SPRZĘTU + PRAKTYCZNE UŻYWANIE ZIMĄ – Zwykły wyjazd lub wyprawa życia może stać się koszmarem, jeśli nie zwrócisz uwagi na dobór sprzętu. W trakcie szkolenia podpowiemy Ci jak dobrać sprzęt zgodny z Twoimi potrzebami, pokażemy jak drobne rzeczy ułatwiają życie. W praktyce zobaczysz jak zagotować wodę na śniegu oraz spać w namiocie w sposób bezpieczny i wygodny.

TOPOGRAFIA z NAWIGACJA GPS + RAKIETY ŚNIEŻNE – Zgubiłeś się w górach i nie wiesz gdzie jesteś? Dzięki temu szkoleniu nauczysz się obsługi GPS-a, a także korzystania z tradycyjnych map. Trenować będziemy w terenie, gdzie poznasz techniki chodzenia w rakietach śnieżnych, które ułatwiają poruszanie się w głębokim śniegu!

Ponadto na wszystkich uczestników czeka:

  • Gra terenowa – która zakończy biwak rozdaniem atrakcyjnych nagród
  • Sztuczna ściana lodowa – od grudnia będziemy przygotowywać sztuczną ścianę lodową, aby uczestnicy biwaku mogli spróbować swoich sił w lodzie przy wykorzystaniu wiedzy nabytej podczas szkolenia! Trzymajcie kciuki za pogodę, bo to od niej zależy czy uda nam się „postawić” pierwszą sztuczną ścianę lodową w górach!
  • Wieczory integracyjne – co wieczór pokazy filmów z festiwali górskich oraz spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich przygodach w górach, a także będziecie mogli z nimi porozmawiać przy wieczornym ognisku!
  • Spotkania z podróżnikami –informacje o gościach najpóźniej pojawią się w na początku grudnia br.

 

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie www.wintercamp.pl. Na niej znajdują się także relacje z poprzednich edycji.

Film z poprzedniej edycji:

Zapraszamy Państwa do czynnego udziału w naszym biwaku, a jeśli to możliwe pomoc w jego promocji!

Organizatorem biwaku są stowarzyszenie Polish Outdoor Group zrzeszające firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską.

Kontakt z mediami:

Agnieszka Stanisławska

696 233 139

agnieszka.stanislawska@pog.org.pl

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

Dodaj komentarz