6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

Od 23 lutego rozpocznie się kolejny z cyklu Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”  

Program Festiwalu:

czwartek 23.02.2012

  • 18:30 – Aleksander Doba: Atlantyk kajakiem? Dlaczego? – UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA FESTIWALU (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:00 – degustacja potraw: Kuchnia ukraińska (Namiot Włóczykija)
  • 20:30 – Mieczysław Bieniek: Hajer jedzie do Dalajlamy (Gryfiński Dom Kultury)

piątek 24.02.2012

  • 16:00 – Mieczysław Bieniek: Z Hajerem na kraj Indii (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Monika Maniecka, Sebastian Gleich, Sławomir Pela: Nyską na Elbrus 2010 (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Szymon Kowalczyk: Mount Kinyeti – Na ścieżkach Bożej Armii Oporu (Namiot Włóczykija)
  • 18:00 – Tomek Kaznocha: Afryka Nowaka XIX. Republika Środkowej Afryki (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 18:00 – Agnieszka Stryczek, Paweł Chudzicki: Hanami kontra Tsunami (Namiot Włóczykija)
  • 18:00 – Elwira Florek, Alfred Sosgórnik: Trans – zapis niezwykłej podróży w poszukiwaniu duchowości wschodu (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Jarek Rochowicz, Paweł Ceranka: Dr Who zjada haggis. W Szkocji (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 19:00 – Andrzej Butkiewicz, Paweł Kudela: Wyrypa rowerowa Łukiem Karpat (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Bartolomeo Koczenas: Uśmiech jest siłą w podróży, czyli inspirująca opowieść na temat podróżowania, ludzi, świata i uśmiechu (Namiot Włóczykija)
  • 20:00 – Tomek Łukaszewski, Andrzej Maziakowski: Autostopem z Japonii (Namiot Włóczykija)
  • 20:00 – Wojciech Górecki: Planeta Kaukaz (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:00 – Bartek Malinowski: Podróż za jeden uśmiech – Ladakh & Zanskar 2011 (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 21:00 – Dominik Włoch, Wojtek Jakowiec, Roman Ziemba: Pielgrzymka Idzie Człowiek (Namiot Włóczykija)
  • 21:30 – koncert: Braty z Rakemna (Gryfiński Dom Kultury)
  • 23:00 – koncert: Kwadratowi (Gryfiński Dom Kultury)

sobota 25.02.2012

  • 10:00 – : wycieczka z Michałem Rembasem „Zachodniopomorskie tajemnice”
  • 13:00 – degustacja napojów: Wina reńskie i palatyńskie (Gryfiński Dom Kultury)
  • 14:00 – Piotr Ganczarski: Wyprawa motocyklowa – Na Jedwabnym Szlaku 2011 (Gryfiński Dom Kultury)
  • 15:00 – Dominik Szmajda: Po prostu Czad. Afryka Nowaka XX. (Gryfiński Dom Kultury)
  • 16:00 – Tomek Raczynski: Peru inaczej (Gryfiński Dom Kultury)
  • 16:00 – Marek Tomaszewski: Indie – kraj ludzi i zwierząt (Namiot Włóczykija)
  • 17:00 – Piotr Strzeżysz: Rowerem przez Kordyliery (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Krzysztof Kolski: Podróż (prawie) bez pieniędzy (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 17:00 – Andrzej Ziółkowski, Janusz Adamski: Spływ rzekami Lulua, Kasai, Kongo. Afryka Nowaka – Etap XVII (Namiot Włóczykija)
  • 18:00 – Bartek Tofel, Justyna Leszczuk: Motorem przez Himalaje – opowieści żółtodziobów (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:00 – Paweł Bartnik, Aleksander Adamus: Autostopem ku Wolności (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 18:00 – Przemysław Lipiński: Afryka Zachodnia – od Accry do Agadezu (Namiot Włóczykija)
  • 19:00 – Monika Witkowska: Artic Ocean – Bering Sea (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Dorota Łajło: Na ścieżkach Afryki (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 19:00 – Bartek Malinowski: Syberyjski lód & lud – czyli Bajkalska Zima… (Namiot Włóczykija)
  • 20:00 – Mariusz Barwiński: Narodziny pustyni (Namiot Włóczykija)
  • 20:00 – Marcel Kwaśniak: Syberia, Mongolia, Tybet – miejsca święte (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 20:00 – Marek Tomalik: Australia erotyczna (Gryfiński Dom Kultury)
  • 21:00 – Milagros Mumenthaler: film „Powrót do domu” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 21:00 – : Bal Włóczykija (Centrum Wodne „Laguna”)

niedziela 26.02.2012

  • 11:00 – : Rajd Miejski „Szlakiem pionierów Gryfina” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 12:00 – Marek Przedmojski: Moje małe i wielkie podróże – przygoda z kajakiem (Gryfiński Dom Kultury)
  • 12:00 – degustacja napojów: Piwa Świata (Gryfiński Dom Kultury)
  • 13:00 – Marek Schiller: O rzut beretem… (Gryfiński Dom Kultury)
  • 14:00 – Dorota Janicka, Elżbieta Hołubczat, Arkadiusz Zdun, Kazimierz Olszanowski: Co w trawie piszczy, buczy i wyje (Gryfiński Dom Kultury)
  • 15:00 – Konrad Tulej, Beata Rudnik-Tulej, Mikołaj Tulej: Południowy Kaukaz z dzieckiem w plecaku (Gryfiński Dom Kultury)
  • 15:00 – Michał Rembas: Fascynujący świat cmentarzy (Namiot Włóczykija)
  • 16:00 – Jacek Hugo-Bader: Dzienniki kołymskie (Namiot Włóczykija)
  • 16:00 – Ewa, Maciej, Janek i Marianna Mężyńscy: Rowerem z dziećmi po Europie (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Piotr Dul, Bodek Macal: Wyprawa rowerowa Enkon TransAlp 2011 (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 17:00 – Karolina Marcinkowska: „Kiedyś tok gadalim jak galanty człowieki, a teraz to jeno tylko tak pomaluśku, parę słowów pamiętamy!” – historie „Po-polskich” z Brazylii Południowej (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:00 – Tomasz Noga: Nigeria (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 18:00 – Anna Moszko: Szaman, przemytnicy i skarby Majów w gwatemalskiej dżungli (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:00 – Ewelina Wójcik: Chcę chodzić (Namiot Włóczykija)
  • 19:00 – Monika Witkowska: Ruwenzori – z dżungli na lodowiec (Namiot Włóczykija)19:00 – Maciek ‚Tumba’ Tumulec: Libia, której już nie ma (Klub Festiwalowy Włóczykija
  • 19:00 – Marcin Jakub Korzonek: „KumKum2010 – rowerem przez pustynię Kara-Kum i Kyzyl-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:00 – Marcin Niedziółka: Nepal – Himalaje: Wczoraj, dziś, jutro… (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 20:00 – Dariusz Rosiak: Żar. Oddech Afryki (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:00 – Michał Gajewski: Dookoła świata za 3820 zł – czyli jak tanio latać po świecie (Namiot Włóczykija)
  • 21:00 – Magdalena Jarocka: Zimowa wyprawa na Ural Subpolarny 2011 (Namiot Włóczykija)
  • 21:30 – Michał Marczak: film „Koniec Rosji” (Gryfiński Dom Kultury)

poniedziałek 27.02.2012

  • 16:00 – Agata Sowińska, Małgorzata Spiczko: Autostradą do nieba, czyli Georgia maybe [next] time (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Marcin Zmaczyński, Krzysztof Jankowski, Sebastian Wołosz, Weronika Piszczek: Na dachu Afryki Północnej – Maroko 2011 (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:00 – Wanda Nowatorska, Tomasz Kuna: Tandemem wzdłuż Dunaju (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Łukasz Wierzbicki: Motorem do Chin (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:00 – Michał Pauli: Dwie twarze Tajlandii (Gryfiński Dom Kultury)

wtorek 28.02.2012

  • 10:00 – Łukasz Wierzbicki: Do Mongolii… czyli wyprawa niesłychana Benedykta i Jana (Gryfiński Dom Kultury)
  • 16:00 – Wojciech Staroń: film „Argentyńska lekcja” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:15 – Paweł Ferdek, Łukasz Gutt: film „Odyseja złomowa” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Leszek Dawid: film „W drodze” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:15 – Paweł Kloc: film „Kołysanka z Phnom Penh” (Gryfiński Dom Kultury)

środa 29.02.2012

  • 16:00 – Ulrich Köhler: film „Sen o Afryce” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:45 – Dome Karukoski: film „Lapońska odyseja” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:15 – Sława Ross: film „Syberia. Monamour” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 21:00 – koncert: Thiele (Klub Festiwalowy Włóczykija) (PB)
  • 21:00 – Andriej Zwiagincew: film „Elena” (Gryfiński Dom Kultury)

czwartek 01.03.2012

  • 16:00 – Ania Gliszczyńska: Kurdyjska przygoda z Araratem w tle – czyli opowieść o magicznych miejscach w magicznym towarzystwie (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Marta Zabłocka, Danuta Piotrowska: Jedyna taka Beta (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:00 – Beata Choma: Balonem przez świat. Widoki z wiklinowego kosza (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Marta Sziłajtis Obiegło: Zimowa wyprawa jachtem do Murmańska (Gryfiński Dom Kultury)
  • 20:00 – Piotr Pustelnik: Himalajskie reminiscencje (Gryfiński Dom Kultury)
  • 21:00 – Maciej Cuske: film „Daleko od miasta” (Gryfiński Dom Kultury)
  • 21:00 – koncert: Babu Król (Bajzel & Budyń) (Klub Festiwalowy Włóczykija)

piątek 02.03.2012

  • 16:00 – Artur Labudda, Robert Pasecki: Z prądem pod prąd (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Mamcia i spółka: Żywcem w Afryce (Gryfiński Dom Kultury)
  • 17:00 – Ania Grebieniow: Z minusa na plus czyli jedna zima i dwa światy (Syberia, Namibia 2011) (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 18:00 – Michael Kurzwelly: Arttrans Travel Guides (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:00 – Maciej Cuske: Tratwą (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 19:00 – Paweł Kilen: Chcieć to móc, czyli w pięć lat po świecie (Gryfiński Dom Kultury)
  • 19:00 – Zbigniew Borys: Burkina Faso – tak, jak w kinie… (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 20:00 – Jurek Arsoba: Niezwykła AUSTRALIA czyli 7 tysięcy zachwytów do góry nogami (Klub Festiwalowy Włóczykija)
  • 20:00 – Dorota Kędzierzawska, Arthur Reinhart, Aleksandra Grażyńska: Polska Światłoczuła (Gryfiński Dom Kultury)
  • 21:30 – koncert: Konopians (Gryfiński Dom Kultury)
  • 23:00 – koncert: Tabu (Gryfiński Dom Kultury)

sobota 03.03.2012

  • 10:00 – : wycieczka do Cedyni, Czachowa i Bielinka
  • 12:00 – : Włóczykij Trip Extreme 2012 – piąty pieszy ekstremalny nocny zimowy rajd na orientację (Gryfiński Dom Kultury)
  • 13:30 – Andrzej Piotrowski: Przeprawa mamutów w Bielinku (Świetlica Wiejska w Bielinku)
  • 14:30 – Anna i Jakub Urbańscy: Korowai Batu. Ostatni kontakt (Świetlica Wiejska w Bielinku)
  • 18:30 – koncert: Lipali (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:30 – koncert: Power of Trinity (Gryfiński Dom Kultury)
  • 18:30 – koncert: Low-Cut (Gryfiński Dom Kultury)

niedziela 04.03.2012

  • 10:00 – : wycieczka do Criewen
  • 14:00 – Rafał Król: Haiti 2011 (Criewen)
  • 18:00 – Marcin Jamkowski: Duchy z głębin Bałtyku. Steuben, Gustloff, Goya – UROCZYSTOŚĆ ZAMKNIĘCIA FESTIWALU (Gimnazjum im. Olimpiczyków Polskich)
  • 19:30 – degustacja potraw: Kuchnia indyjska (Gimnazjum im. Olimpiczyków Polskich)

PODCZAS FESTIWALU ZOBACZYSZ TAKŻE

  • Magdalena Michalska: wystawa fotografii „Uzbekistan, Tadżykistan”
  • Marcin Zaborowski: wystawa fotografii „Tybet”
  • Bartek Tofel: wystawa fotografii z Korytarza Wachańskiego „Inny Afganistan”
  • wystawa fotografii „Afryka Nowaka”

Źródło: http://wloczykij.com/

Dodaj komentarz